Search

login

Działać i być - odkrywanie nowych terytoriów


from  human doing  to  human being
______________________________

 

Działać i być to autorski program, łączący metody oparte na uważności z coachingiem.

 Opiera się on na trzech filarach – BYCIE, WARTOŚCI i DZIAŁANIE.

  • Bycie

 W tej części programu pomagam klientom poznawać sposób działania ludzkiej świadomości - (przedstawiam prosty model jej działania)

Największą wagę przykładamy do rozwijania uważności – nieosądzającego obserwowania, co się właśnie dzieje w nas i naokoło. Ale jest też np. rozwijanie zmysłów, aby zauważać to, co tak często nasz umysł pomija – zieleń drzew, błękit nieba czy emocje na twarzy klienta.

Dzieje się to zarówno w czasie odpowiednio dobranych ćwiczeń, wizualizacji, medytacji, jak i podczas wykonywania zwykłych czynności: pracy przy komputerze, picia kawy, jedzenia, spacerowania.

Ćwiczenia, sugerowane do wykonania pomiędzy sesjami są tak zaprojektowane, aby wymagały jak najmniej dodatkowego czasu – i były ciekawe, relaksujące, skłaniały do eksperymentów.

Sesje te pomogą patrzeć na siebie i świat inaczej niż dotychczas -  z większym dystansem i – paradoksalnie - z większym zaangażowaniem i większą skutecznością.

  Ta część programu wykorzystuje metody oparte na uważności; kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

  • Wartości

Na etapie tym skupimy się na wartościach, które - choć często nieuświadomione - determinują nasze działanie i nasze postrzeganie rzeczywistości. Miłość, sława, pieniądze, bezpieczeństwo - co jest tak naprawdę jest dla nas ważne?

»Zawahałeś się? Kliknij tu.

Na etapie tym przekonasz się, że nawet za niechcianymi zachowaniami czy cechami stoją wspaniałe, uniwersalne wartości.

Kiedy znamy swoje wartości, widzimy siebie i jesteśmy widziani przez innych jako osoby spójne - czy w świecie prywatnym czy zawodowym.

  • Działanie

Etap ten, wykorzystujący metody coachingu, staje się o wiele bardziej skuteczny dzięki osiągnięciom z dwóch etapów poprzednich - wiedzy o sobie.

Daje on jednak nie tylko korzyści w działaniu - pomaga też pogłębić i powiązać z praktyką osiągnięcia dwóch pierwszych etapów.

Czas trwania tego etapu jest zmienny i zależy przede wszystkim od rodzaju i liczby celów , które chcesz zrealizować - może to być parę sesji, może trwać o wiele dłużej.

 

 

JESTEŚ -  uważnym -  PRZYWÓDCĄ.

również samego siebie