Search

login

Działać i być - odkrywanie nowych terytoriów


from human doing to human being
__________________________________

 

Działać i być to autorski program, łączący metody oparte na uważności z coachingiem.

 Opiera się on na trzech filarach – BYCIE, WARTOŚCI i DZIAŁANIE.

  • Bycie

W tej części programu staramy się po prostu być – niczego nie zmieniać, niczego nie osiągać – tylko obserwować co się w nas dzieje w każdej z kolejnych chwil – z ciekawością, otwartością, bez osądzania.

Będziemy obserwować siebie (rozwijając w sobie wewnętrznego obserwatora) podczas specjalnych ćwiczeń  - ale i podczas zwykłych czynności: picia kawy, jedzenia, spacerowania.
Na tym etapie poznamy też model ludzkiej świadomości, który pomoże wyobrażać sobie i porządkować to, co się w nas dzieje.

Sesje te pomogą patrzeć na siebie i świat inaczej niż dotychczas -  z większym dystansem i – paradoksalnie - z większym zaangażowaniem

 Ta część programu wykorzystuje metody, oparte na uważności; kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

  • Wartości

Na etapie tym skupimy się na wartościach, które - choć często nieuświadomione - determinują nasze działanie i nasze postrzeganie rzeczywistości. Miłość, sława, pieniądze, bezpieczeństwo - co jest tak naprawdę jest dla nas ważne?

»Zawahałeś się? Kliknij tu.

Na etapie tym przekonasz się, że nawet za niechcianymi zachowaniami czy cechami stoją wspaniałe, uniwersalne wartości.

Kiedy znamy swoje wartości, widzimy siebie i jesteśmy widziani przez innych jako osoby spójne - czy w świecie prywatnym czy zawodowym.

  • Działanie

Etap ten, wykorzystujący metody coachingu, staje się o wiele bardziej skuteczny dzięki osiągnięciom z dwóch etapów poprzednich - wiedzy o sobie.

Daje on jednak nie tylko korzyści w działaniu - pomaga też pogłębić i powiązać z praktyką osiągnięcia dwóch pierwszych etapów.

Czas trwania tego etapu jest zmienny i zależy przede wszystkim od rodzaju i liczby celów , które chcesz zrealizować - może to być parę sesji, może trwać o wiele dłużej.

 

 

JESTEŚ -  uważnym -  PRZYWÓDCĄ.

również samego siebie