Search

login

Działać i być - odkrywanie nowych terytoriów


from human doing to human being
__________________________________
w naszym języku znika gra słów: human doing - human beinig.
I stąd wersja angielska - JM

 

Działać i być to autorski program, łączący metody oparte na uważności z coachingiem.
W pierwszej części programu – Bycie - wykorzystywana jest przede wszystkim uważność, jako narzędzie kultywowania trybu bycia.
Metody coachingowe wkraczają w części drugiej – Wartości.
W trzeciej części – Działanie – wykorzystujemy metody coachingowe w pełni.

Jest bardzo prawdopodobne, że po dwóch pierwszysch etapach poczujesz, że jesteś już wystarczająco silny, stabilny, uważny; że już sam wiesz jak działać. Będę z tego powodu szczęsliwy - i otwarty na kontynuację programu w odpowiednim dla ciebie czasie.

Na wszystkich etapach programu tak samo ważne jest to, co robisz w trakcie sesji jak i to, co pomiędzy nimi.

W ramach programu otrzymujesz zestaw materiałów, zawierający między innymi płytę DVD z filmem "Peaceful Warrior", płytę CD z nagranymi przeze mnie ćwiczeniami medytacyjnymi i broszurę, opisującą model ludzkiej świadomości, którym będziemy się często posługiwać. Będziesz miał też możliwość kontaktu ze mną pomiędzy sesjami.
»  Więcej o metodach, opartych na uważności

 

Program "Działać i być"

  • Bycie

Program rozpoczyna się od kultywowania stanu bycia poprzez ćwiczenie uważności – przyglądania się sobie, innym, światu w sposób, którego prawdopodobnie dotąd rzadko używałeś. Sposób ten to postrzeganie tego, co dzieje się w tym właśnie momencie z ciekawością, otwartością, bez osądzania, z koncentracją. Jest to proste, ale wymaga dużego zaangażowania – tak silne są nasze nawyki.

Wśród ćwiczeń znajdziesz:

  • medytację,
  • uważne jedzenie, słuchanie, patrzenie
  • zauważanie swoich myśli, emocji, odczuć

Równolegle zajmiemy się modelem ludzkiej świadomości, bardzo pomagającym w wyobrażaniu sobie i porządkowaniu tego, co się w każdym z nas dzieje.

Etap ten zajmuje dziesięć sesji (w tym sesja gratisowa, po której będziesz mógł podjąć decyzję - co dalej). Sesje te pozwolą ci patrzeć na siebie i świat inaczej niż dotychczas -  z większym dystansem i, paradoksalnie, z większym zaangażowaniem.

  • Wartości

Na etapie tym skupimy się na wartościach, które - choć często nieuświadomione - determinują nasze działanie i nasze postrzeganie rzeczywistości. Miłość, sława, pieniądze, bezpieczeństwo - co jest tak naprawdę jest dla ciebie ważne?
»Zawahałeś się? Kliknij tu.

Na etapie tym przekonasz się, że nawet za niechcianymi zachowaniami czy cechami stoją wspaniałe, uniwersalne wartości.

Znając swoje wartości, będziesz widział siebie i będziesz widziany przez innych jako osoba spójna - czy w rodzinie czy firmie, którą kierujesz.

Etap ten zawiera trzy sesje.

  • Działanie

Etap ten, wykorzystujący metody coachingu, staje się o wiele bardziej skuteczny dzięki osiągnięciom z dwóch etapów poprzednich - wiedzy o sobie.

Daje on jednak nie tylko korzyści w działaniu - pomaga też pogłębić i powiązać z praktyką osiągnięcia dwóch pierwszych etapów.

Czas trwania tego etapu jest zmienny i zależy przede wszystkim od rodzaju i liczby celów , które chcesz zrealizować - może to być parę sesji, może trwać o wiele dłużej.

 

 

JESTEŚ -  uważnym -  PRZYWÓDCĄ.

również samego siebie